Z obsahu -1/1999

Kauza

Prostituce, I. díl

V první části dvoudílné Kauzy jsme se vydali až k samotným kořenům prostituce a v mimořádně zajímavých příspěvcích se dále věnujeme především dějinám prostituce v Čechách. Nechybějí historky o umělcích a ukázky z tvorby slavných i méně známých autorů, které mají úzký vztah ke zvolenému tématu Kauzy.


Jakub Rucký

Detektivní praxe Mariana Pally

Rozsáhlé interview s performerem, výtvarníkem, básníkem a prozaikem Marianem Pallou, který bydlí na zámku a má stále nové nápady. Jaké jsou ty poslední? Vydávat časopis pro úplně obyčejné chlapy a vyprat prádlo českých intelektuálů v řece Ganze.


Rudolf Vévoda

Sodoma: Dobový kontext Karáskova vystoupení

Homoerotická sbírka Jiřího Karáska ze Lvovic Sodoma byla v září 1895 dána do tisku a ještě v tiskárně byla zabavena. Před hrozícím soudem uchránila autora, vydavatele a tiskaře pouze císařská amnestie. Rudolf Vévoda dokazuje, že i literárněhistorická stať může být strhujícím čtením.


Vladimír Mišík

Už ani slovo dál...?

Rozsáhlý rozhovor redaktora Rock & Popu Ondřeje Bezra s legendou českého rocku doplněný unikátními fotografiemi z Mišíkova archivu. Pohledy na hudební kariéru i hluboko do nitra známého zpěváka a skladatele avizují knihu, která právě přichází na předvánoční trh.