Z obsahu

Kauza

Na prahu nové renesance...

Po několika "atraktivních" přicházíme s první "závažnou" kauzou, která se zabývá možnostmi sjednotit poznatky přírodních a společenských vědních oborů. S pomocí významných představitelů obou zmíněných "kultur" se pokoušíme odpovědět na řadu otázek, které si člověk neklade denně, které jsou nicméně zakódovány v samé podstatě našeho bytí.


Norbert Holub

S trhlinou v mozku nelze žít

Ke třetímu výročí tragického konce Bohumila Hrabala přinášíme lékařsko-literární analýzu jedné "příliš jasné smrti". Norbert Holub, doktor a básník v jedné osobě, reaguje svým rozborem na řadu emotivních, ale věcně bezcenných a většinou hlavně matoucích interpretací Hrabalova pádu z okna pražské Bulovky.


Robert V. Bruce

Alexander Graham Bell

Rozsáhlý dokumentární materiál se spoustou cenných fotografií pojednává o životě a díle slavného amerického vynálezce, který se už jako dítě vesele vozil na dřevěných koníčcích fonetiky, fyziologie, hraní na klavír, logopedie a samozřejmě - vynalézání. I v éře mobilních telefonů stojí tento renesanční zjev za připomenutí.


Jakub Rucký

Navarová z Nerezu...

Počátky a odchod Zuzany Navarové z famózní skupiny Nerez jsou hlavní náplní rozhovoru doplněného dokumentárními fotografiemi. "Po několika letech už to vidím zase trochu jinak," říká zpěvačka, skladatelka a textařka, po jejímž odchodu se rozpadla skupina, která byla pro mnohé právě na vrcholu své slávy.